TRUMPETER 1/35 SOVIET AEROSAN KM-4 PLASTIC MODEL KIT
or 4 payments of $10.35 with
Info
Description
Trumpeter brings us a model kit of the Soviet Union's KM-4 Aerosani propeller-driven snowmobile!
Features
-
This kit is slide-molded to accurately reproduce all the delicate details of its unique form.
-
The kit consists of over 40 parts. Details finely represented by newly tooled parts.
Specifications
-
Model Brief: Length: 158.7mm Width: 79.3mm
-
Total Parts: 40+
-
Total Sprues: 4 sprues
Description
SpecificationsTrumpeter brings us a model kit of the Soviet Union's KM-4 Aerosani propeller-driven snowmobile!
Features
-
This kit is slide-molded to accurately reproduce all the delicate details of its unique form.
-
The kit consists of over 40 parts. Details finely represented by newly tooled parts.
Specifications
-
Model Brief: Length: 158.7mm Width: 79.3mm
-
Total Parts: 40+
-
Total Sprues: 4 sprues
Trumpeter brings us a model kit of the Soviet Union's KM-4 Aerosani propeller-driven snowmobile!
Features
-
This kit is slide-molded to accurately reproduce all the delicate details of its unique form.
-
The kit consists of over 40 parts. Details finely represented by newly tooled parts.
Specifications
-
Model Brief: Length: 158.7mm Width: 79.3mm
-
Total Parts: 40+
-
Total Sprues: 4 sprues
| SKU | TR02356 |
| Barcode # | 9580208023564 |
| Brand | trumpeter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock