MPC 1/48 Star Wars Return Of The Jedi Tie Interceptor (Snap) Plastic Model Kit - MPC989
SKU: MPC989
$59.39 10% off RRP
or 4 payments of $25.87 with
Info
Description
The Border Model 1/35 Tesla Tank (kit BC-005) is a dynamic fusion of science fiction and military modeling, inspired by the iconic Tesla Tank from the Red Alert 2 video game series. Released in 2025, this kit offers a unique "what-if" design that blends speculative engineering with imaginative weaponry .
** This model kit is supplied in unassembled and unpainted plastic components.**
Description
SpecificationsThe Border Model 1/35 Tesla Tank (kit BC-005) is a dynamic fusion of science fiction and military modeling, inspired by the iconic Tesla Tank from the Red Alert 2 video game series. Released in 2025, this kit offers a unique "what-if" design that blends speculative engineering with imaginative weaponry .
** This model kit is supplied in unassembled and unpainted plastic components.**
The Border Model 1/35 Tesla Tank (kit BC-005) is a dynamic fusion of science fiction and military modeling, inspired by the iconic Tesla Tank from the Red Alert 2 video game series. Released in 2025, this kit offers a unique "what-if" design that blends speculative engineering with imaginative weaponry .
** This model kit is supplied in unassembled and unpainted plastic components.**
| SKU | BDM-BC005 |
| Barcode # | 6971995749820 |
| Brand | BORDER MODEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |