K&S 87151 STAINLESS STEEL STRIP (12IN LENGTHS) .012X1/2 (1 STRIP PER BAG X
SKU: KS87151
$1.81 5% off RRP
or 4 payments of $220.87 with
Info
Description
This is the brushless hydroplane you’ve been waiting for. At 30 inches, the UL-19 features sleek lines and unbelievable performance using the latest GP inboard hydroplane design. It’s the fastest boat of its kind on the market and comes equipped with aluminum running gear and a stainless-steel turn fin. Let the fun begin!
Description
SpecificationsThis is the brushless hydroplane you’ve been waiting for. At 30 inches, the UL-19 features sleek lines and unbelievable performance using the latest GP inboard hydroplane design. It’s the fastest boat of its kind on the market and comes equipped with aluminum running gear and a stainless-steel turn fin. Let the fun begin!
This is the brushless hydroplane you’ve been waiting for. At 30 inches, the UL-19 features sleek lines and unbelievable performance using the latest GP inboard hydroplane design. It’s the fastest boat of its kind on the market and comes equipped with aluminum running gear and a stainless-steel turn fin. Let the fun begin!
| SKU | PRB08028V2 |
| Barcode # | 605482766620 |
| Brand | Pro Boat |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |