Takom 2017 1/35 Bundeswehr SpPz 2 Luchs A1/A2 2 in 1 Plastic Model Kit
SKU: TK2017
$85.49 10% off RRP
or 4 payments of $199.75 with
Info
Description
The Team Magic E6 Raptor 1/8 Monster Truck is built upon the strong E6 chassis. With a quality 150 amp ESC and 2250kv brushless motor, we should be expecting some 100+ kph speeds. Fully waterproof, with a waterproof receiver box, servo and ESC. With a 4WD drivetrain for that extra stability under the 6S power. Aluminium parts for added durability.
Main Features Of The Raptor E6 Brush
The Team Magic E6 Raptor 1/8 Monster Truck is built upon the strong E6 chassis. With a quality 150 amp ESC and 2250kv brushless motor, we should be expecting some 100+ kph speeds. Fully waterproof, with a waterproof receiver box, servo and ESC. With a 4WD drivetrain for that extra stability under the 6S power. Aluminium parts for added durability.
Main Features Of The Raptor E6 Brush
The Team Magic E6 Raptor 1/8 Monster Truck is built upon the strong E6 chassis. With a quality 150 amp ESC and 2250kv brushless motor, we should be expecting some 100+ kph speeds. Fully waterproof, with a waterproof receiver box, servo and ESC. With a 4WD drivetrain for that extra stability under the 6S power. Aluminium parts for added durability.
Main Features Of The Raptor E6 Brush
| SKU | TM505007Y |
| Barcode # | 4712758872148 |
| Brand | TEAM MAGIC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |