On Sale
2% OFF
or 4 payments of $43.75 with
Info
Description
| Basic information | Brand:Wltoys Model:144001 Speed:60km/H |
Power system | ESC:brush Motor:brush 550 |
| Transmitter | Frequency:2.4G Battery: 4XAA battery(not included) |
Battery: | 7.4v 1500MAH |
| others | Charge time:3h Using time:7min Control distance:100m Function:forward,backward,left,right Proportional control:proportional control |
Dimension | Size:31*20.5*11cm Package size:41.5*23*15cm Weight:1800g |
Description
Specifications| Basic information | Brand:Wltoys Model:144001 Speed:60km/H |
Power system | ESC:brush Motor:brush 550 |
| Transmitter | Frequency:2.4G Battery: 4XAA battery(not included) |
Battery: | 7.4v 1500MAH |
| others | Charge time:3h Using time:7min Control distance:100m Function:forward,backward,left,right Proportional control:proportional control |
Dimension | Size:31*20.5*11cm Package size:41.5*23*15cm Weight:1800g |
| Basic information | Brand:Wltoys Model:144001 Speed:60km/H |
Power system | ESC:brush Motor:brush 550 |
| Transmitter | Frequency:2.4G Battery: 4XAA battery(not included) |
Battery: | 7.4v 1500MAH |
| others | Charge time:3h Using time:7min Control distance:100m Function:forward,backward,left,right Proportional control:proportional control |
Dimension | Size:31*20.5*11cm Package size:41.5*23*15cm Weight:1800g |
| SKU | wl144001 |
| Barcode # | 8793000027314 |
| Brand | WL TOYS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |