1/18 LC80 Land Cruiser 80 Painted Body Shell Yellow - C2252
or 4 payments of $12.19 with
Info
Description
1/18 LC80 Land Cruiser 80 Painted Body Shell Yellow
Upgrade or replace the body of your FMS Land Cruiser 80 with the genuine FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell. This shell comes pre-painted allowing for immediate use, saving you time and ensuring a professional-quality finish.
Features
- Genuine FMS replacement part
- Designed specifically for the FMS Landcruiser 80 RC model
- Pre-painted for convenience and a high-quality finish
- Highly detailed scale appearance
- Durable construction
- Includes mounting points for accessories
What's In The Box
- 1x FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell
Product Specifications
| Body Shell | |
|---|---|
| Scale: | 1/18 |
| Wheelbase: | 160mm |
| Width: | 126mm |
| Style: | Crawler |
| Requires Paint: | No |
Description
Specifications1/18 LC80 Land Cruiser 80 Painted Body Shell Yellow
Upgrade or replace the body of your FMS Land Cruiser 80 with the genuine FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell. This shell comes pre-painted allowing for immediate use, saving you time and ensuring a professional-quality finish.
Features
- Genuine FMS replacement part
- Designed specifically for the FMS Landcruiser 80 RC model
- Pre-painted for convenience and a high-quality finish
- Highly detailed scale appearance
- Durable construction
- Includes mounting points for accessories
What's In The Box
- 1x FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell
Product Specifications
| Body Shell | |
|---|---|
| Scale: | 1/18 |
| Wheelbase: | 160mm |
| Width: | 126mm |
| Style: | Crawler |
| Requires Paint: | No |
1/18 LC80 Land Cruiser 80 Painted Body Shell Yellow
Upgrade or replace the body of your FMS Land Cruiser 80 with the genuine FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell. This shell comes pre-painted allowing for immediate use, saving you time and ensuring a professional-quality finish.
Features
- Genuine FMS replacement part
- Designed specifically for the FMS Landcruiser 80 RC model
- Pre-painted for convenience and a high-quality finish
- Highly detailed scale appearance
- Durable construction
- Includes mounting points for accessories
What's In The Box
- 1x FMS Land Cruiser 80 Painted Body Shell
Product Specifications
| Body Shell | |
|---|---|
| Scale: | 1/18 |
| Wheelbase: | 160mm |
| Width: | 126mm |
| Style: | Crawler |
| Requires Paint: | No |
| SKU | C2252 |
| Brand | FMS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder