On Sale
19% OFF
SKU: PRO1022210
1/4 Supermoto S3 Motorcycle Front Tire MTD Black (1): PROMOTO-MX
WHILE STOCKS LAST, STORE STOCK ONLY AVAILABLE
WAS $70.29
NOW
$60.00
Sale Ends in
30 Jun 2026 (11:59pm)
or 4 payments of $15.00 with
Info
Price Matchup
Description
1/4 Supermoto S3 Motorcycle Front Tire MTD Black (1): PROMOTO-MX
Description
Specifications1/4 Supermoto S3 Motorcycle Front Tire MTD Black (1): PROMOTO-MX
Description
1/4 Supermoto S3 Motorcycle Front Tire MTD Black (1): PROMOTO-MX
Specifications
| SKU | PRO1022210 |
| Barcode # | 675118181189 |
| Brand | Proline Racing |
| Shipping Weight | 0.1850kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ