Description
GENUINE APC PROPELLERS - MADE IN THE USA
This is a 13x6.5E Electric ONLY Composite Propeller
from Advanced Precision Composites
FEATURES
Gray composite one-piece construction
Comes with five adapter rings that adapt to different motor shafts
Comes in a bag attached to a header card
SPECIFICATIONS
Diameter: 13"
Pitch: 6.5
Hub inner diameter: 0.25
Description
SpecificationsGENUINE APC PROPELLERS - MADE IN THE USA
This is a 13x6.5E Electric ONLY Composite Propeller
from Advanced Precision Composites
FEATURES
Gray composite one-piece construction
Comes with five adapter rings that adapt to different motor shafts
Comes in a bag attached to a header card
SPECIFICATIONS
Diameter: 13"
Pitch: 6.5
Hub inner diameter: 0.25
GENUINE APC PROPELLERS - MADE IN THE USA
This is a 13x6.5E Electric ONLY Composite Propeller
from Advanced Precision Composites
FEATURES
Gray composite one-piece construction
Comes with five adapter rings that adapt to different motor shafts
Comes in a bag attached to a header card
SPECIFICATIONS
Diameter: 13"
Pitch: 6.5
Hub inner diameter: 0.25
| SKU | LP13X6.5E |
| Barcode # | 686661130036 |
| Brand | LANDING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock