Description
This is a 16x7 Composite Pattern Propeller from APC.
FEATURES
Composite Construction.
INCLUDES
One Gray 16x7 Propeller.
SPECIFICATIONS
Center Hole Diameter: 5/16" approx.
Propeller Diameter: 16"
Propeller Pitch: 6
Description
SpecificationsThis is a 16x7 Composite Pattern Propeller from APC.
FEATURES
Composite Construction.
INCLUDES
One Gray 16x7 Propeller.
SPECIFICATIONS
Center Hole Diameter: 5/16" approx.
Propeller Diameter: 16"
Propeller Pitch: 6
This is a 16x7 Composite Pattern Propeller from APC.
FEATURES
Composite Construction.
INCLUDES
One Gray 16x7 Propeller.
SPECIFICATIONS
Center Hole Diameter: 5/16" approx.
Propeller Diameter: 16"
Propeller Pitch: 6
| SKU | LP16X7 |
| Barcode # | 686661160033 |
| Brand | LANDING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock