Savox SCSB2251SG Top And Bottom Servo Case With Screws For SGSB2251SG - SAV-CASESB2251
SKU: SAV-CASESB2251
$10.90 31% off RRP
Description
Description:
Name: RC Boat
Material: Plastic, Electronic Part
Frequency: 2.4G
Battery: 7.4V 800mah
Charging Time: About 120min
Working Time: About 11min
Control Distance: 80m
Speed: 16km/h
Motor: 370 Brushed Motor
Remote Controller Battery: 2 x AA Battery (not Included)
Packing list:
1 x RC Boat
1 x Remote Controller
1 x Battery
1 x USB Charging Cable
1 x Screwdriver
1 x Wrench
1 x Boat Frame
1 x Storage Bag
Description
SpecificationsDescription:
Name: RC Boat
Material: Plastic, Electronic Part
Frequency: 2.4G
Battery: 7.4V 800mah
Charging Time: About 120min
Working Time: About 11min
Control Distance: 80m
Speed: 16km/h
Motor: 370 Brushed Motor
Remote Controller Battery: 2 x AA Battery (not Included)
Packing list:
1 x RC Boat
1 x Remote Controller
1 x Battery
1 x USB Charging Cable
1 x Screwdriver
1 x Wrench
1 x Boat Frame
1 x Storage Bag
Description:
Name: RC Boat
Material: Plastic, Electronic Part
Frequency: 2.4G
Battery: 7.4V 800mah
Charging Time: About 120min
Working Time: About 11min
Control Distance: 80m
Speed: 16km/h
Motor: 370 Brushed Motor
Remote Controller Battery: 2 x AA Battery (not Included)
Packing list:
1 x RC Boat
1 x Remote Controller
1 x Battery
1 x USB Charging Cable
1 x Screwdriver
1 x Wrench
1 x Boat Frame
1 x Storage Bag
| SKU | WL917 |
| Barcode # | 8793000029882 |
| Brand | WL TOYS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |