Power HD WP-23KG Standard Coreless Motor Titanium & Steel Gear Servo - PHD-WP-23KG
SKU: PHD-WP-23KG
$87.39 8% off RRP
or 4 payments of $18.77 with
Info
Description
We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.


Description
Specifications
We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.


We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.


| SKU | AB2100014 |
| Barcode # | 4250650938734 |
| Brand | ABSIMA |
| Shipping Weight | 0.3110kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |