Hobbywing 81030010 EZRun 18A Sensorless Brushless ESC/Motor Combo (18.0T/5200kV) w/Program Box
SKU: HW81030010
$89.98 24% off RRP
or 4 payments of $18.77 with
Info
Description

We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.


Description
Specifications

We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.



We proudly present our new programmable "ALL-IN-ONE" BRUSHED SPEED CONTROLLER which can be used for 1:10 RC Crawlers and also Race Cars. The basic setting for the vehicle and battery type is done via "jumpers" on the speed controller. A programming card is also available, which can be used for even more settings.


| SKU | AB2100018 |
| Barcode # | 4250650938772 |
| Brand | ABSIMA |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |