Academy 1/48 A6M2b Zero Fighter Model 21 "Battle of Midway" Plastic Model Kit
or 4 payments of $12.37 with
Info
Description
Academy 1/48 A6M2b Zero Fighter Model 21 "Battle of Midway" Plastic Model Kit
This model kit of the Zero Fighter Type 21 from Academy is a new mold! The canopy can be built opened or closed; the wingtips, flaps and ailerons are separate parts that can be assembled in any position. The cockpit interior and the landing gear are also precisely reproduced, and decals for five versions are included too.
- [Size]: 18.8cm long, 25cm wingspan when completed
- [Includes]: Decals for 5 versions
Description
SpecificationsAcademy 1/48 A6M2b Zero Fighter Model 21 "Battle of Midway" Plastic Model Kit
This model kit of the Zero Fighter Type 21 from Academy is a new mold! The canopy can be built opened or closed; the wingtips, flaps and ailerons are separate parts that can be assembled in any position. The cockpit interior and the landing gear are also precisely reproduced, and decals for five versions are included too.
- [Size]: 18.8cm long, 25cm wingspan when completed
- [Includes]: Decals for 5 versions
Academy 1/48 A6M2b Zero Fighter Model 21 "Battle of Midway" Plastic Model Kit
This model kit of the Zero Fighter Type 21 from Academy is a new mold! The canopy can be built opened or closed; the wingtips, flaps and ailerons are separate parts that can be assembled in any position. The cockpit interior and the landing gear are also precisely reproduced, and decals for five versions are included too.
- [Size]: 18.8cm long, 25cm wingspan when completed
- [Includes]: Decals for 5 versions
| SKU | ACA-12352 |
| Barcode # | 8809845380672 |
| Brand | Academy |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock