On Sale
5% OFF
SKU: ALP-MP01-010302
Alpha MP01-010302 Platinum Glow Plug N5 Medium (One Glow Plug) - ALP-MP01-010302
SOLD AS SINGLES
$20.89
or 4 payments of $5.22 with
Info
Price Matchup
Description
Alpha MP01-010302 Platinum Glow Plug N5 Medium (One Glow Plug)
The Alpha #N5 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with non-turbo heads.
What's In The Box
- 1x Glow Plug
Description
SpecificationsAlpha MP01-010302 Platinum Glow Plug N5 Medium (One Glow Plug)
The Alpha #N5 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with non-turbo heads.
What's In The Box
- 1x Glow Plug
Description
Alpha MP01-010302 Platinum Glow Plug N5 Medium (One Glow Plug)
The Alpha #N5 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with non-turbo heads.
What's In The Box
- 1x Glow Plug
Specifications
| SKU | ALP-MP01-010302 |
| Barcode # | ALP-MP01-010302 |
| Brand | Alpha |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ