On Sale
5% OFF
SKU: ALP-MP01-010602
Alpha MP01-010602 Platinum Glow Plug P3 Super Hot (One Glow Plug) - ALP-MP01-010602
SOLD AS SINGLES
$26.59
or 4 payments of $6.65 with
Info
Price Matchup
Description
Alpha MP01-010602 Platinum Glow Plug P3 Super Hot (One Glow Plug)
The Alpha #T3 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with turbo style..heads.
Description
SpecificationsAlpha MP01-010602 Platinum Glow Plug P3 Super Hot (One Glow Plug)
The Alpha #T3 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with turbo style..heads.
Description
Alpha MP01-010602 Platinum Glow Plug P3 Super Hot (One Glow Plug)
The Alpha #T3 Glow Plug can be used for a variety of nitro engines with turbo style..heads.
Specifications
| SKU | ALP-MP01-010602 |
| Barcode # | 4713051463408 |
| Brand | Alpha |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ