Description
APEX 2 STEERING RACK AND BELLC
Team Associated Apex2 Steering Rack and Bellcrank Set. This replacement steering set is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one servo mount set, one steering rack, two bell cranks and two bellcrank pins.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
Description
SpecificationsAPEX 2 STEERING RACK AND BELLC
Team Associated Apex2 Steering Rack and Bellcrank Set. This replacement steering set is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one servo mount set, one steering rack, two bell cranks and two bellcrank pins.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
APEX 2 STEERING RACK AND BELLC
Team Associated Apex2 Steering Rack and Bellcrank Set. This replacement steering set is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one servo mount set, one steering rack, two bell cranks and two bellcrank pins.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
| SKU | ASS31851 |
| Barcode # | 784695318519 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock