AR45P Universal Axle Set (2pcs): SCX10III
or 4 payments of $29.68 with
Info
Description
Universal joint axles provide more steering, and smoother action for a higher performing, efficient drivetrain.
• Up to 45 degrees of steering
• Smooth action for an efficient drivetrain
• Compact yet durable design
• Hardened steel construction
Description
SpecificationsUniversal joint axles provide more steering, and smoother action for a higher performing, efficient drivetrain.
• Up to 45 degrees of steering
• Smooth action for an efficient drivetrain
• Compact yet durable design
• Hardened steel construction
Universal joint axles provide more steering, and smoother action for a higher performing, efficient drivetrain.
• Up to 45 degrees of steering
• Smooth action for an efficient drivetrain
• Compact yet durable design
• Hardened steel construction
| SKU | AXI232027 |
| Barcode # | 605482689882 |
| Brand | axial |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock