Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $10.92 with
Info
Description
This Pinion Gear, 39T Mod1 Safe-D5 is compatible with the Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme Bash Roller (ARA5208, ARA5208B) Arrma 1/5 Outcast 4WD Extreme Bash Roller (ARA5210, ARA5210B), The Arrma Fireteam 6S 4WD BLX Speed Assault (ARA7618), The Arrma 1/7 Limitless V1 and V2 Speed Bash roller (ARA109011, ARA7116V2), The Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme (ARA5808V2T1) And The Arrma 1/5 Outcast 4x4 BLX Stunt Truck (ARA5810V2T1).
This tough steel 39T Mod1 Safe-D5 Pinion Gear is the perfect part to carry in your RC tool box
Description
SpecificationsThis Pinion Gear, 39T Mod1 Safe-D5 is compatible with the Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme Bash Roller (ARA5208, ARA5208B) Arrma 1/5 Outcast 4WD Extreme Bash Roller (ARA5210, ARA5210B), The Arrma Fireteam 6S 4WD BLX Speed Assault (ARA7618), The Arrma 1/7 Limitless V1 and V2 Speed Bash roller (ARA109011, ARA7116V2), The Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme (ARA5808V2T1) And The Arrma 1/5 Outcast 4x4 BLX Stunt Truck (ARA5810V2T1).
This tough steel 39T Mod1 Safe-D5 Pinion Gear is the perfect part to carry in your RC tool box
This Pinion Gear, 39T Mod1 Safe-D5 is compatible with the Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme Bash Roller (ARA5208, ARA5208B) Arrma 1/5 Outcast 4WD Extreme Bash Roller (ARA5210, ARA5210B), The Arrma Fireteam 6S 4WD BLX Speed Assault (ARA7618), The Arrma 1/7 Limitless V1 and V2 Speed Bash roller (ARA109011, ARA7116V2), The Arrma 1/5 Kraton 4WD Extreme (ARA5808V2T1) And The Arrma 1/5 Outcast 4x4 BLX Stunt Truck (ARA5810V2T1).
This tough steel 39T Mod1 Safe-D5 Pinion Gear is the perfect part to carry in your RC tool box
| SKU | ARA311134 |
| Barcode # | 5052127043335 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |