On Sale
5% OFF
SKU: ARA210005
Arrma 4x2 Brushless System and Power Module Boost Box
$379.99
or 4 payments of $95.00 with
Info
Price Matchup
Description
Ready for the next level of ARRMA RC bashing performance? The ARRMA 3S Brushless System & Power Module BOOST BOX upgrade package comes with everything you'll need to increase the speed capabilities of any 4X2 BOOST or MEGA vehicle, including a 3S brushless motor and ESC*.
Read More...
Specifications
Description
Specifications
Ready for the next level of ARRMA RC bashing performance? The ARRMA 3S Brushless System & Power Module BOOST BOX upgrade package comes with everything you'll need to increase the speed capabilities of any 4X2 BOOST or MEGA vehicle, including a 3S brushless motor and ESC*.
Read More...
Description
Ready for the next level of ARRMA RC bashing performance? The ARRMA 3S Brushless System & Power Module BOOST BOX upgrade package comes with everything you'll need to increase the speed capabilities of any 4X2 BOOST or MEGA vehicle, including a 3S brushless motor and ESC*.
Specifications
| SKU | ARA210005 |
| Barcode # | 5052127044899 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ