ARRMA CVD Driveshaft Slider Shafts (2) ARA311148
or 4 payments of $23.51 with
Info
Description
This CVD Driveshaft Slider Shaft set is precision manufactured from tough composite and strong steel materialsFeatures Sliding drive shafts are precision manufactured from tough composite material for smooth operation Strong steel CVD balls are molded in to male and female drive shafts for ultimate durability Supplied as a pair Includes2 x CVD Driveshaft Slider Shafts with molded in steel CVD ballsRequiresSpare part for #ARA311147
Description
SpecificationsThis CVD Driveshaft Slider Shaft set is precision manufactured from tough composite and strong steel materialsFeatures Sliding drive shafts are precision manufactured from tough composite material for smooth operation Strong steel CVD balls are molded in to male and female drive shafts for ultimate durability Supplied as a pair Includes2 x CVD Driveshaft Slider Shafts with molded in steel CVD ballsRequiresSpare part for #ARA311147
This CVD Driveshaft Slider Shaft set is precision manufactured from tough composite and strong steel materialsFeatures Sliding drive shafts are precision manufactured from tough composite material for smooth operation Strong steel CVD balls are molded in to male and female drive shafts for ultimate durability Supplied as a pair Includes2 x CVD Driveshaft Slider Shafts with molded in steel CVD ballsRequiresSpare part for #ARA311147
| SKU | ARA311148 |
| Barcode # | 5052127044127 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0530kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock