ARRMA F/R Composite Upper Gearbox Covers/Shock Tower ARA320633
or 4 payments of $10.69 with
Info
Description
These high-quality Front and Rear Upper Gearbox Covers and Shock Towers provide ideal replacement parts for you kit supplied items.Features Tough composite material for long lasting durability Precision manufactured for consistent fit and easy servicing Integrated gearbox cover, shock tower, body post mount, upper inner suspension mount and steering brace High specification shock towers Includes1 x Front Gearbox Upper Cover 1 x Rear Gearbox Upper Cover
Description
SpecificationsThese high-quality Front and Rear Upper Gearbox Covers and Shock Towers provide ideal replacement parts for you kit supplied items.Features Tough composite material for long lasting durability Precision manufactured for consistent fit and easy servicing Integrated gearbox cover, shock tower, body post mount, upper inner suspension mount and steering brace High specification shock towers Includes1 x Front Gearbox Upper Cover 1 x Rear Gearbox Upper Cover
These high-quality Front and Rear Upper Gearbox Covers and Shock Towers provide ideal replacement parts for you kit supplied items.Features Tough composite material for long lasting durability Precision manufactured for consistent fit and easy servicing Integrated gearbox cover, shock tower, body post mount, upper inner suspension mount and steering brace High specification shock towers Includes1 x Front Gearbox Upper Cover 1 x Rear Gearbox Upper Cover
| SKU | ARA320633 |
| Barcode # | 5052127040051 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0530kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock