On Sale
5% OFF
SKU: ARA727416
ARRMA King Pin Screw M5x22mm (4pcs) ARA727416
$10.44
or 4 payments of $2.61 with
Info
Price Matchup
Description
These King Pin screws make ideal replacement parts for your kit supplied items.Features
Precision manufactured from high-quality steel
Tough material to provide long-lasting performance
M5 thread for assured fit
2.5mm hex tool socket
Includes4 x King Pin Screw M5 x 22mm
Read More...
Specifications
Description
Specifications
These King Pin screws make ideal replacement parts for your kit supplied items.Features
Precision manufactured from high-quality steel
Tough material to provide long-lasting performance
M5 thread for assured fit
2.5mm hex tool socket
Includes4 x King Pin Screw M5 x 22mm
Read More...
Description
These King Pin screws make ideal replacement parts for your kit supplied items.Features
Precision manufactured from high-quality steel
Tough material to provide long-lasting performance
M5 thread for assured fit
2.5mm hex tool socket
Includes4 x King Pin Screw M5 x 22mm
Specifications
| SKU | ARA727416 |
| Barcode # | 5052127044332 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0530kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ