Beemax 1/24 Honda Civic EF3 Gr.A 1989 Macau Guia Race Plastic Model Kit
or 4 payments of $20.25 with
Info
Description
This new-mold model kit from Beemax reproduces the Honda Civic EF3 that took part in the 1989 Macau Gear Race! The hatchback body style is fully reproduced; the interior and roll cage are also highly detailed, as is the underside of the chassis and suspension.
Decals are included for the white-orange-and-black color scheme of machines that competed in the Macau Gear Race.
Description
SpecificationsThis new-mold model kit from Beemax reproduces the Honda Civic EF3 that took part in the 1989 Macau Gear Race! The hatchback body style is fully reproduced; the interior and roll cage are also highly detailed, as is the underside of the chassis and suspension.
Decals are included for the white-orange-and-black color scheme of machines that competed in the Macau Gear Race.
This new-mold model kit from Beemax reproduces the Honda Civic EF3 that took part in the 1989 Macau Gear Race! The hatchback body style is fully reproduced; the interior and roll cage are also highly detailed, as is the underside of the chassis and suspension.
Decals are included for the white-orange-and-black color scheme of machines that competed in the Macau Gear Race.
| SKU | BEE-24032 |
| Barcode # | 4545782083927 |
| Brand | Beemax |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock