Beemax 1/24 Lancia Delta S4 '86 Catalonia Rally Winner Plastic Model Kit
or 4 payments of $20.25 with
Info
Description
Beemax releases a model kit of the popular Lancia Delta S4 in its 1986 Catalunya Rally specifications! This is the vehicle fielded by the Gryphone team, in its unique black-and-gold coloring.
The midship engine is reproduced in full detail, and it can be seen by removing the cowl; decals are included for the colorful markings.
Description
SpecificationsBeemax releases a model kit of the popular Lancia Delta S4 in its 1986 Catalunya Rally specifications! This is the vehicle fielded by the Gryphone team, in its unique black-and-gold coloring.
The midship engine is reproduced in full detail, and it can be seen by removing the cowl; decals are included for the colorful markings.
Beemax releases a model kit of the popular Lancia Delta S4 in its 1986 Catalunya Rally specifications! This is the vehicle fielded by the Gryphone team, in its unique black-and-gold coloring.
The midship engine is reproduced in full detail, and it can be seen by removing the cowl; decals are included for the colorful markings.
| SKU | BEE-24034 |
| Barcode # | 4545782082166 |
| Brand | Beemax |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock