Bravo Handtools 10 Piece Budget Rifler File Set
or 4 payments of $6.07 with
Info
Description
10 PIECE BUDGET RIFLER FILE SET
ITEM # 151001
- For reaching places not accessible with needle files
- 10 different profiles
- Medium cut
- Good value for money
These rifler files are the same size as needle files. They are well made and have a very fine cutting surface with sharp points. This pack will cut well and evenly, and contains a good variety of shaped files, including flat, curved, round, triangular and knife
Description
Specifications10 PIECE BUDGET RIFLER FILE SET
ITEM # 151001
- For reaching places not accessible with needle files
- 10 different profiles
- Medium cut
- Good value for money
These rifler files are the same size as needle files. They are well made and have a very fine cutting surface with sharp points. This pack will cut well and evenly, and contains a good variety of shaped files, including flat, curved, round, triangular and knife
10 PIECE BUDGET RIFLER FILE SET
ITEM # 151001
- For reaching places not accessible with needle files
- 10 different profiles
- Medium cut
- Good value for money
These rifler files are the same size as needle files. They are well made and have a very fine cutting surface with sharp points. This pack will cut well and evenly, and contains a good variety of shaped files, including flat, curved, round, triangular and knife
| SKU | BH-151001 |
| Barcode # | 5060576961001 |
| Brand | Bravo Handtools |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder