Bravo Handtools 5 Piece Diamond Needle File Set
or 4 payments of $6.52 with
Info
Description
- 5 x 140mm diamond file profiles
- For working on various shapes & contours
- Longer lasting than conventional files
- Ideal for precise filing on plastic & metals
This diamond needle file set includes 5 profiles, flat, square, round, half round & triangle. These 140mm tools are excellent for precise filing tasks involving plastics and metals. Longer lasting and faster working than traditional needle files.
Description
Specifications- 5 x 140mm diamond file profiles
- For working on various shapes & contours
- Longer lasting than conventional files
- Ideal for precise filing on plastic & metals
This diamond needle file set includes 5 profiles, flat, square, round, half round & triangle. These 140mm tools are excellent for precise filing tasks involving plastics and metals. Longer lasting and faster working than traditional needle files.
- 5 x 140mm diamond file profiles
- For working on various shapes & contours
- Longer lasting than conventional files
- Ideal for precise filing on plastic & metals
This diamond needle file set includes 5 profiles, flat, square, round, half round & triangle. These 140mm tools are excellent for precise filing tasks involving plastics and metals. Longer lasting and faster working than traditional needle files.
| SKU | BH-150974 |
| Barcode # | 5060576960974 |
| Brand | Bravo Handtools |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock