Bravo Handtools Precision Masking Tape 18mm x 18m - Single
or 4 payments of $2.25 with
Info
Description
PRECISON MASKING TAPE 18MM X 18M - SINGLE
- • Precise & intricate masking
- • No paint bleed or annoying paint lines
- • U.V. protected for masking in direct sunlight
- • 18mm width
- • 18m length
These making tapes are ideal for Modeling, Airbrushing, Arts, Craft, Hobby and even those smaller DIY tasks. The tape sticks, stays and removes cleanly. It is also U.V protected for masking in direct sunlight.
Description
SpecificationsPRECISON MASKING TAPE 18MM X 18M - SINGLE
- • Precise & intricate masking
- • No paint bleed or annoying paint lines
- • U.V. protected for masking in direct sunlight
- • 18mm width
- • 18m length
These making tapes are ideal for Modeling, Airbrushing, Arts, Craft, Hobby and even those smaller DIY tasks. The tape sticks, stays and removes cleanly. It is also U.V protected for masking in direct sunlight.
PRECISON MASKING TAPE 18MM X 18M - SINGLE
- • Precise & intricate masking
- • No paint bleed or annoying paint lines
- • U.V. protected for masking in direct sunlight
- • 18mm width
- • 18m length
These making tapes are ideal for Modeling, Airbrushing, Arts, Craft, Hobby and even those smaller DIY tasks. The tape sticks, stays and removes cleanly. It is also U.V protected for masking in direct sunlight.
| SKU | BH-192695 |
| Barcode # | 5060576962695 |
| Brand | Bravo Handtools |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock