SKU: CSE010017400
Castle Creations Cobra 10 6S ESC with 8A BEC
$368.99
or 4 payments of $92.25 with
Info
Price Matchup
Description
The Cobra 10 boasts a state-of-the-art 32-bit, dual-core processor, ushering in a new era of precision and performance. Its enhanced data logging capabilities offer extended recording times, faster sampling rates, and a wealth of data points, enabling users to delve deeper into their vehicle's performance than ever before.
Read More...
Specifications
Description
Specifications
The Cobra 10 boasts a state-of-the-art 32-bit, dual-core processor, ushering in a new era of precision and performance. Its enhanced data logging capabilities offer extended recording times, faster sampling rates, and a wealth of data points, enabling users to delve deeper into their vehicle's performance than ever before.
Read More...
Description
The Cobra 10 boasts a state-of-the-art 32-bit, dual-core processor, ushering in a new era of precision and performance. Its enhanced data logging capabilities offer extended recording times, faster sampling rates, and a wealth of data points, enabling users to delve deeper into their vehicle's performance than ever before.
Specifications
| SKU | CSE010017400 |
| Barcode # | 819326013065 |
| Brand | Castle Creations |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ