Description
The outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, non-slip way to secure or loosen wing bolts.
Key Features:
- 4 per package
- 7/16" size allen wrench socket
Description
SpecificationsThe outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, non-slip way to secure or loosen wing bolts.
Key Features:
- 4 per package
- 7/16" size allen wrench socket
The outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, non-slip way to secure or loosen wing bolts.
Key Features:
- 4 per package
- 7/16" size allen wrench socket
| SKU | dbr142 |
| Barcode # | 11859001421 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock