DUBRO 100TW 1in DIA TAILWHEEL .60 SIZE (1 EACH PER CARD)
or 4 payments of $1.81 with
Info
Description
DUBRO 100TW 1in DIA TAILWHEEL .60 SIZE (1 EACH PER CARD)
This is the Du-Bro RC 1" Diameter Tailwheel for .60 size airplanes. Du-Bro Tailwheels are sporty looking and have a machined one piece aluminum hub. Fits 3/32 Axle (2mm).
Description
SpecificationsDUBRO 100TW 1in DIA TAILWHEEL .60 SIZE (1 EACH PER CARD)
This is the Du-Bro RC 1" Diameter Tailwheel for .60 size airplanes. Du-Bro Tailwheels are sporty looking and have a machined one piece aluminum hub. Fits 3/32 Axle (2mm).
DUBRO 100TW 1in DIA TAILWHEEL .60 SIZE (1 EACH PER CARD)
This is the Du-Bro RC 1" Diameter Tailwheel for .60 size airplanes. Du-Bro Tailwheels are sporty looking and have a machined one piece aluminum hub. Fits 3/32 Axle (2mm).
| SKU | DBR100TW |
| Barcode # | 11859100858 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock