DUBRO 196 BLUE SILICONE TUBING, SMALL (50FT SPOOL)
or 4 payments of $25.86 with
Info
Description
DUBRO 196 BLUE SILICONE TUBING, SMALL (50FT SPOOL)
This is a 1,524 centimeter roll of small Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting.
Specifications:
- Length: 1524cm (50ft)
- Inner Diameter: 1.58mm (1/16")
Description
SpecificationsDUBRO 196 BLUE SILICONE TUBING, SMALL (50FT SPOOL)
This is a 1,524 centimeter roll of small Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting.
Specifications:
- Length: 1524cm (50ft)
- Inner Diameter: 1.58mm (1/16")
DUBRO 196 BLUE SILICONE TUBING, SMALL (50FT SPOOL)
This is a 1,524 centimeter roll of small Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting.
Specifications:
- Length: 1524cm (50ft)
- Inner Diameter: 1.58mm (1/16")
| SKU | DBR196 |
| Barcode # | 11859001964 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock