DUBRO 204 BLUE SILICONE TUBE, LARGE (30 FT SPOOL)
or 4 payments of $20.30 with
Info
Description
DUBRO 204 BLUE SILICONE TUBE, LARGE (30 FT SPOOL)
This is a 914 centimeter roll of Large Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting. Inner Diameter: 1/8"
Specifications:
- Length: 914cm (30ft)
- Inner Diameter: 3.17mm (1/8")
Description
SpecificationsDUBRO 204 BLUE SILICONE TUBE, LARGE (30 FT SPOOL)
This is a 914 centimeter roll of Large Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting. Inner Diameter: 1/8"
Specifications:
- Length: 914cm (30ft)
- Inner Diameter: 3.17mm (1/8")
DUBRO 204 BLUE SILICONE TUBE, LARGE (30 FT SPOOL)
This is a 914 centimeter roll of Large Du-Bro Super Blue silicone fuel tubing. For Glo-Fuel ONLY. Won't crack or harden and fits securely on fuel fitting. Inner Diameter: 1/8"
Specifications:
- Length: 914cm (30ft)
- Inner Diameter: 3.17mm (1/8")
| SKU | DBR204 |
| Barcode # | 11859002046 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock