DUBRO 225R 2-1/4in DIA SMOOTH SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
or 4 payments of $3.29 with
Info
Description
DUBRO 225R 2-1/4in DIA SMOOTH SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
These are the DuBro 2-1/4" Smooth Wheels. These high quality, low bounce and balanced wheels come pre-mounted on a sporty eight spoke hubs.
Features:
- Fits inside most wheel pans and retracts
- Light weight
- Eight spoke hub design
- Shock absorbing
- Made in the USA
Includes:
- (2) 2-1/4" Smooth Wheels
Description
SpecificationsDUBRO 225R 2-1/4in DIA SMOOTH SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
These are the DuBro 2-1/4" Smooth Wheels. These high quality, low bounce and balanced wheels come pre-mounted on a sporty eight spoke hubs.
Features:
- Fits inside most wheel pans and retracts
- Light weight
- Eight spoke hub design
- Shock absorbing
- Made in the USA
Includes:
- (2) 2-1/4" Smooth Wheels
DUBRO 225R 2-1/4in DIA SMOOTH SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
These are the DuBro 2-1/4" Smooth Wheels. These high quality, low bounce and balanced wheels come pre-mounted on a sporty eight spoke hubs.
Features:
- Fits inside most wheel pans and retracts
- Light weight
- Eight spoke hub design
- Shock absorbing
- Made in the USA
Includes:
- (2) 2-1/4" Smooth Wheels
| SKU | DBR225R |
| Barcode # | 11859101152 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock