DUBRO 225SL 2-1/4in SUPER LITE WHEELS (57MM) (1 PAIR PER CARD)
or 4 payments of $3.48 with
Info
Description
DUBRO 225SL 2-1/4in SUPER LITE WHEELS (57MM) (1 PAIR PER CARD)
By far the lightest wheels we have ever produced! The Super Lite Wheel series feature a closed cell treaded foam wheel, with nylon hub. These wheels are ideal for electric, park flyers and lightweight gas models.
Key Features:
- 2 per package
- Exceptionally light weight
- Closed cell treaded foam wheel
- nylon hub
Description
SpecificationsDUBRO 225SL 2-1/4in SUPER LITE WHEELS (57MM) (1 PAIR PER CARD)
By far the lightest wheels we have ever produced! The Super Lite Wheel series feature a closed cell treaded foam wheel, with nylon hub. These wheels are ideal for electric, park flyers and lightweight gas models.
Key Features:
- 2 per package
- Exceptionally light weight
- Closed cell treaded foam wheel
- nylon hub
DUBRO 225SL 2-1/4in SUPER LITE WHEELS (57MM) (1 PAIR PER CARD)
By far the lightest wheels we have ever produced! The Super Lite Wheel series feature a closed cell treaded foam wheel, with nylon hub. These wheels are ideal for electric, park flyers and lightweight gas models.
Key Features:
- 2 per package
- Exceptionally light weight
- Closed cell treaded foam wheel
- nylon hub
| SKU | DBR225SL |
| Barcode # | 11859103408 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock