DUBRO 225TL 2-1/4in DIA TREAD LIGHT WHEELS (1 PAIR PER CARD)
or 4 payments of $7.91 with
Info
Description
DUBRO 225TL 2-1/4in DIA TREAD LIGHT WHEELS (1 PAIR PER CARD)
5/32 Axle (4mm) After 3 years of research and development, we have produced the tire for the 21st Century. These new wheels are lightweight, shock absorbing, fuel resistant and built extremely TUFF.
Key Features:
- lightweight
- shock absorbing
- fuel resistant
- built extremely TUFF
- 2 per package
Description
SpecificationsDUBRO 225TL 2-1/4in DIA TREAD LIGHT WHEELS (1 PAIR PER CARD)
5/32 Axle (4mm) After 3 years of research and development, we have produced the tire for the 21st Century. These new wheels are lightweight, shock absorbing, fuel resistant and built extremely TUFF.
Key Features:
- lightweight
- shock absorbing
- fuel resistant
- built extremely TUFF
- 2 per package
DUBRO 225TL 2-1/4in DIA TREAD LIGHT WHEELS (1 PAIR PER CARD)
5/32 Axle (4mm) After 3 years of research and development, we have produced the tire for the 21st Century. These new wheels are lightweight, shock absorbing, fuel resistant and built extremely TUFF.
Key Features:
- lightweight
- shock absorbing
- fuel resistant
- built extremely TUFF
- 2 per package
| SKU | DBR225TL |
| Barcode # | 11859100384 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock