DUBRO 250 3-3/8inL X 4in DIA AXLE SHAFT (2 PCS PER PACK)
or 4 payments of $5.12 with
Info
Description
DUBRO 250 3-3/8inL X 4in DIA AXLE SHAFT (2 PCS PER PACK)
This is a pack of two Du-Bro 1/4" x 3-3/8" Axle Shafts. These shafts were developed for 1/4 scale airplane applications and bolt to any dural landing gear to provide easy installation. They are made from zinc plated spring steel and include nylon insert lock nuts.
Description
SpecificationsDUBRO 250 3-3/8inL X 4in DIA AXLE SHAFT (2 PCS PER PACK)
This is a pack of two Du-Bro 1/4" x 3-3/8" Axle Shafts. These shafts were developed for 1/4 scale airplane applications and bolt to any dural landing gear to provide easy installation. They are made from zinc plated spring steel and include nylon insert lock nuts.
DUBRO 250 3-3/8inL X 4in DIA AXLE SHAFT (2 PCS PER PACK)
This is a pack of two Du-Bro 1/4" x 3-3/8" Axle Shafts. These shafts were developed for 1/4 scale airplane applications and bolt to any dural landing gear to provide easy installation. They are made from zinc plated spring steel and include nylon insert lock nuts.
| SKU | DBR250 |
| Barcode # | 11859002503 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock