DUBRO 493 ADJUSTABLE CONTROL HORNS (2 PCS PER PACK)
or 4 payments of $1.85 with
Info
Description
DUBRO 493 ADJUSTABLE CONTROL HORNS (2 PCS PER PACK)
Our adjustable control horn mounts between two molded nylon pads for a strong solid mount. A 1 1/2, 5-40 bolt allows you the full range of height adjustment. Recommended for .60 powered aircraft and smaller.
Key Features:
- 2 per package
- Full range of height adjustment
Description
SpecificationsDUBRO 493 ADJUSTABLE CONTROL HORNS (2 PCS PER PACK)
Our adjustable control horn mounts between two molded nylon pads for a strong solid mount. A 1 1/2, 5-40 bolt allows you the full range of height adjustment. Recommended for .60 powered aircraft and smaller.
Key Features:
- 2 per package
- Full range of height adjustment
DUBRO 493 ADJUSTABLE CONTROL HORNS (2 PCS PER PACK)
Our adjustable control horn mounts between two molded nylon pads for a strong solid mount. A 1 1/2, 5-40 bolt allows you the full range of height adjustment. Recommended for .60 powered aircraft and smaller.
Key Features:
- 2 per package
- Full range of height adjustment
| SKU | DBR493 |
| Barcode # | 11859004934 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder