DUBRO 612 LARGE SCALE FUELING VALVE PROBE (1 PC PER PACK)
or 4 payments of $1.47 with
Info
Description
DUBRO 612 LARGE SCALE FUELING VALVE PROBE (1 PC PER PACK)
Du-Bro has taken innovation to its finest and produced a large scale fueling valve featuring a new press on dust cover to keep dirt and oil from getting into valve. Designed to work with 1/8 id and 5/32 id tubing, our new Large Scale Fueling Valve allows a higher volume of fuel to enter the carburetor and fill your fuel tank faster. Comes complete with fueling probe.
Key Features:
- allows a higher volume of fuel
Description
SpecificationsDUBRO 612 LARGE SCALE FUELING VALVE PROBE (1 PC PER PACK)
Du-Bro has taken innovation to its finest and produced a large scale fueling valve featuring a new press on dust cover to keep dirt and oil from getting into valve. Designed to work with 1/8 id and 5/32 id tubing, our new Large Scale Fueling Valve allows a higher volume of fuel to enter the carburetor and fill your fuel tank faster. Comes complete with fueling probe.
Key Features:
- allows a higher volume of fuel
DUBRO 612 LARGE SCALE FUELING VALVE PROBE (1 PC PER PACK)
Du-Bro has taken innovation to its finest and produced a large scale fueling valve featuring a new press on dust cover to keep dirt and oil from getting into valve. Designed to work with 1/8 id and 5/32 id tubing, our new Large Scale Fueling Valve allows a higher volume of fuel to enter the carburetor and fill your fuel tank faster. Comes complete with fueling probe.
Key Features:
- allows a higher volume of fuel
| SKU | DBR612 |
| Barcode # | 11859006129 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock