DUBRO 851 MICRO BELL CRANK SYSTEM (1 PC PER PACK)
or 4 payments of $0.94 with
Info
Description
DUBRO 851 MICRO BELL CRANK SYSTEM (1 PC PER PACK)
This is DuBro 90° Micro Bellcrank System. This optional nylon bellcrank can be mounted inside the wing for the use with ailerons and control linkage system. Package includes one 90° bellcrank with hardware.
Description
SpecificationsDUBRO 851 MICRO BELL CRANK SYSTEM (1 PC PER PACK)
This is DuBro 90° Micro Bellcrank System. This optional nylon bellcrank can be mounted inside the wing for the use with ailerons and control linkage system. Package includes one 90° bellcrank with hardware.
DUBRO 851 MICRO BELL CRANK SYSTEM (1 PC PER PACK)
This is DuBro 90° Micro Bellcrank System. This optional nylon bellcrank can be mounted inside the wing for the use with ailerons and control linkage system. Package includes one 90° bellcrank with hardware.
| SKU | DBR851 |
| Barcode # | 11859008512 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock