Spektrum 2200mAh 3S 11.1V 30c Smart G2 LiPo Battery with IC3 Connector - SPMX223S30
SKU: SPMX223S30
$71.24 5% off RRP
Description
This Painted Wing without Servos is compatible with the E-flite T-28 Trojan 1.1m RC plane
This is a replacement E-flite T-28 Trojan Painted Wing without Servos, intended for use with the T-28 Trojan 1.1m Electric Airplane.
Description
SpecificationsThis Painted Wing without Servos is compatible with the E-flite T-28 Trojan 1.1m RC plane
This is a replacement E-flite T-28 Trojan Painted Wing without Servos, intended for use with the T-28 Trojan 1.1m Electric Airplane.
This Painted Wing without Servos is compatible with the E-flite T-28 Trojan 1.1m RC plane
This is a replacement E-flite T-28 Trojan Painted Wing without Servos, intended for use with the T-28 Trojan 1.1m Electric Airplane.
| SKU | EFL08203 |
| Barcode # | 605482729014 |
| Brand | E-Flite |
| Shipping Weight | 0.8830kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |