Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $2.59 with
Info
Description
EXCEL 16018 EXCEL K18 SOFT GRIP KNIFE NON ROLL WITH SAFETY CAP
Features include comfortable soft grip handle, 4 jaw machined aluminum chuck for secure blade positioning, super sharp #11 blade, and a convenient rear blade release. Available in 6 colors. .375 x 5in - .9 x 12.7cm. Note: Only 1 knife is included.
Description
SpecificationsEXCEL 16018 EXCEL K18 SOFT GRIP KNIFE NON ROLL WITH SAFETY CAP
Features include comfortable soft grip handle, 4 jaw machined aluminum chuck for secure blade positioning, super sharp #11 blade, and a convenient rear blade release. Available in 6 colors. .375 x 5in - .9 x 12.7cm. Note: Only 1 knife is included.
EXCEL 16018 EXCEL K18 SOFT GRIP KNIFE NON ROLL WITH SAFETY CAP
Features include comfortable soft grip handle, 4 jaw machined aluminum chuck for secure blade positioning, super sharp #11 blade, and a convenient rear blade release. Available in 6 colors. .375 x 5in - .9 x 12.7cm. Note: Only 1 knife is included.
| SKU | EXL16018 |
| Barcode # | 98171160180 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |