On Sale
10% OFF
SKU: EXL20730
EXCEL 20730 LARGE ROUND ROUTER (PKG OF 2)
$6.12
or 4 payments of $1.53 with
Info
Price Matchup
Description
EXCEL 20730 LARGE ROUND ROUTER (PKG OF 2)
Excel Blades Router
- Carbon steel Replacement routers
- Used for: shaving, plaster, linoleum, carving wood, wax and clay
- Fits: K2 Aluminium Knife, K5 Heavy Duty Plastic Knife, and K6 Heavy Duty Aluminium Knife.
- Includes a pack of two (2) routers.
Description
SpecificationsEXCEL 20730 LARGE ROUND ROUTER (PKG OF 2)
Excel Blades Router
- Carbon steel Replacement routers
- Used for: shaving, plaster, linoleum, carving wood, wax and clay
- Fits: K2 Aluminium Knife, K5 Heavy Duty Plastic Knife, and K6 Heavy Duty Aluminium Knife.
- Includes a pack of two (2) routers.
Description
EXCEL 20730 LARGE ROUND ROUTER (PKG OF 2)
Excel Blades Router
- Carbon steel Replacement routers
- Used for: shaving, plaster, linoleum, carving wood, wax and clay
- Fits: K2 Aluminium Knife, K5 Heavy Duty Plastic Knife, and K6 Heavy Duty Aluminium Knife.
- Includes a pack of two (2) routers.
Specifications
| SKU | EXL20730 |
| Barcode # | 98171207304 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ