EXCEL 30412 EXCEL 4.75 INCH STAINLESS SHARP POINT TWEEZER
or 4 payments of $2.27 with
Info
Description
EXCEL 30412 EXCEL 4.75 INCH STAINLESS SHARP POINT TWEEZER
Tweezer Overview:
Excel Sharp Pointed Tweezer. Excel has been leading the hobby Knife industry with its amazing high quality blades and tools for all sorts of hobbies and other needs that we came to trust when a higher level of quality is needed to get the job done!
Features:
- High quality stainless steel
- Sharp Pointed
- Exceptional grip and control
Uses:
- Paper art, Quilling, Cake decorating, Vinyl Wrapping, Model making, jewelry making and more/li>
Includes:
- (1) Sharp Pointed Tweezer
Description
SpecificationsEXCEL 30412 EXCEL 4.75 INCH STAINLESS SHARP POINT TWEEZER
Tweezer Overview:
Excel Sharp Pointed Tweezer. Excel has been leading the hobby Knife industry with its amazing high quality blades and tools for all sorts of hobbies and other needs that we came to trust when a higher level of quality is needed to get the job done!
Features:
- High quality stainless steel
- Sharp Pointed
- Exceptional grip and control
Uses:
- Paper art, Quilling, Cake decorating, Vinyl Wrapping, Model making, jewelry making and more/li>
Includes:
- (1) Sharp Pointed Tweezer
EXCEL 30412 EXCEL 4.75 INCH STAINLESS SHARP POINT TWEEZER
Tweezer Overview:
Excel Sharp Pointed Tweezer. Excel has been leading the hobby Knife industry with its amazing high quality blades and tools for all sorts of hobbies and other needs that we came to trust when a higher level of quality is needed to get the job done!
Features:
- High quality stainless steel
- Sharp Pointed
- Exceptional grip and control
Uses:
- Paper art, Quilling, Cake decorating, Vinyl Wrapping, Model making, jewelry making and more/li>
Includes:
- (1) Sharp Pointed Tweezer
| SKU | EXL30412 |
| Barcode # | 98171304126 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock