Description
FT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These optional shock pistons are intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
Description
SpecificationsFT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These optional shock pistons are intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
FT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These optional shock pistons are intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
| SKU | ASS91937 |
| Barcode # | 784695919372 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock