Gecko 1/35 Mk I Sawn Off Daimler (SOD) Plastic Model Kit
or 4 payments of $16.65 with
Info
Description
The Daimler armored vehicle was used by the British Army during World War II; the SOD (Sawn-Off Daimler) is a regimental command vehicle type with the turret removed. This kit from Gecko Models features a full reproduction of the SOD's interior, as well as photo-etched parts and decals.
Description
SpecificationsThe Daimler armored vehicle was used by the British Army during World War II; the SOD (Sawn-Off Daimler) is a regimental command vehicle type with the turret removed. This kit from Gecko Models features a full reproduction of the SOD's interior, as well as photo-etched parts and decals.
The Daimler armored vehicle was used by the British Army during World War II; the SOD (Sawn-Off Daimler) is a regimental command vehicle type with the turret removed. This kit from Gecko Models features a full reproduction of the SOD's interior, as well as photo-etched parts and decals.
| SKU | GM35028 |
| Barcode # | 4892667350286 |
| Brand | Gecko |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock