Gecko GM35018 1/35 British ATMP w/SLLPT & Drop Drum Trailer Plastic Model Kit
or 4 payments of $12.82 with
Info
Description
Gecko Models British ATMP W/SLLPT & Drop Drum Trailer 1:35 Model Kit
Accurately recreates the real life modern British all terrain transport and trailer.
This was part of a system designed to support Forward Arming and Refuelling Point (FARP) operation for helicopters and fixed wing aircraft. One vehicle contains a generator, pumping equipment and fuel tank , and the other shown here is a crane and trailer for another fuel container and pipelines.
Description
SpecificationsGecko Models British ATMP W/SLLPT & Drop Drum Trailer 1:35 Model Kit
Accurately recreates the real life modern British all terrain transport and trailer.
This was part of a system designed to support Forward Arming and Refuelling Point (FARP) operation for helicopters and fixed wing aircraft. One vehicle contains a generator, pumping equipment and fuel tank , and the other shown here is a crane and trailer for another fuel container and pipelines.
Gecko Models British ATMP W/SLLPT & Drop Drum Trailer 1:35 Model Kit
Accurately recreates the real life modern British all terrain transport and trailer.
This was part of a system designed to support Forward Arming and Refuelling Point (FARP) operation for helicopters and fixed wing aircraft. One vehicle contains a generator, pumping equipment and fuel tank , and the other shown here is a crane and trailer for another fuel container and pipelines.
| SKU | GM35018 |
| Barcode # | 4892667350187 |
| Brand | Gecko |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock