Hobbywing 30401257 Xerun AXE540L R2 2300KV
or 4 payments of $64.83 with
Info
Description
Hobbywing 30401257 Xerun AXE540L R2 2300KV
Type: Sensored Brushless FOC
Pole: 4
Kv: 2300KV
Lipo count: 2s-3s
No load current: 3.6A
Diameter: 36,0mm
Length: 57,8mm
Shaft length: 3.175mm
Shaft length: 16mm
Waterproof: Yes
Weight: 213g
Usage: 1/10 Rock Crawler
Description
SpecificationsHobbywing 30401257 Xerun AXE540L R2 2300KV
Type: Sensored Brushless FOC
Pole: 4
Kv: 2300KV
Lipo count: 2s-3s
No load current: 3.6A
Diameter: 36,0mm
Length: 57,8mm
Shaft length: 3.175mm
Shaft length: 16mm
Waterproof: Yes
Weight: 213g
Usage: 1/10 Rock Crawler
Hobbywing 30401257 Xerun AXE540L R2 2300KV
Type: Sensored Brushless FOC
Pole: 4
Kv: 2300KV
Lipo count: 2s-3s
No load current: 3.6A
Diameter: 36,0mm
Length: 57,8mm
Shaft length: 3.175mm
Shaft length: 16mm
Waterproof: Yes
Weight: 213g
Usage: 1/10 Rock Crawler
| SKU | HW30401257 |
| Barcode # | 6938994419857 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock