Hobbywing 30401112 Xerun V10 G3 Competition Stock Brushless Motor (10.5T)
SKU: hw30401112
$159.00 16% off RRP
or 4 payments of $54.75 with
Info
Description
Hobbywing 30401907 Xerun 4268SD G3 1/8 Scale Sensored Brushless Motor (2200kV)
Hobbywing Xerun 4268SD G3, 2200Kv 1/8 Scale Sensored Brushless Motor.
Features:
Specifications:
Kv: 2200Kv
Pole: 4
LiPo: 2S-6S
Resistance: 0.0069
No Load Current: 4.1A
Size (Diameter x Length): 42x68mm
Weight: 285g
Application: 1/8 Off Road
Description
SpecificationsHobbywing 30401907 Xerun 4268SD G3 1/8 Scale Sensored Brushless Motor (2200kV)
Hobbywing Xerun 4268SD G3, 2200Kv 1/8 Scale Sensored Brushless Motor.
Features:
Specifications:
Kv: 2200Kv
Pole: 4
LiPo: 2S-6S
Resistance: 0.0069
No Load Current: 4.1A
Size (Diameter x Length): 42x68mm
Weight: 285g
Application: 1/8 Off Road
Hobbywing 30401907 Xerun 4268SD G3 1/8 Scale Sensored Brushless Motor (2200kV)
Hobbywing Xerun 4268SD G3, 2200Kv 1/8 Scale Sensored Brushless Motor.
Features:
Specifications:
Kv: 2200Kv
Pole: 4
LiPo: 2S-6S
Resistance: 0.0069
No Load Current: 4.1A
Size (Diameter x Length): 42x68mm
Weight: 285g
Application: 1/8 Off Road
| SKU | HW30401907 |
| Barcode # | 6938994419765 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |