FlySky GT3B Digital 3 Channel 2.4Ghz Car Remote Control With Receiver - FS-GT3B
SKU: fs-gt3b
$75.99 5% off RRP
or 4 payments of $9.76 with
Info
Description
Hobbywing 81010020 EZRun 18A Sensorless Brushless ESC
This is the Hobbywing EZRun 18A Sensorless Brushless ESC.
Features:
Specifications:
Output: Continuous 18A, burst 50A.
Input: 4-9 cells NiMH/NiCd or 2-3S LiPo.
BEC: 6V/1A (Linear mode built-in BEC).
Resistance: 0.01 Ohm.
Motor Supported: Sensorless Brushless Motor.
Suitable Motor:
Suitable Car: 1/18 on-road sport.
Cooling Fan: Not included.
Size: 31.5mm(L) * 27.5mm(W) * 15mm(H).
Weight: 19g (Without wires)
Description
SpecificationsHobbywing 81010020 EZRun 18A Sensorless Brushless ESC
This is the Hobbywing EZRun 18A Sensorless Brushless ESC.
Features:
Specifications:
Output: Continuous 18A, burst 50A.
Input: 4-9 cells NiMH/NiCd or 2-3S LiPo.
BEC: 6V/1A (Linear mode built-in BEC).
Resistance: 0.01 Ohm.
Motor Supported: Sensorless Brushless Motor.
Suitable Motor:
Suitable Car: 1/18 on-road sport.
Cooling Fan: Not included.
Size: 31.5mm(L) * 27.5mm(W) * 15mm(H).
Weight: 19g (Without wires)
Hobbywing 81010020 EZRun 18A Sensorless Brushless ESC
This is the Hobbywing EZRun 18A Sensorless Brushless ESC.
Features:
Specifications:
Output: Continuous 18A, burst 50A.
Input: 4-9 cells NiMH/NiCd or 2-3S LiPo.
BEC: 6V/1A (Linear mode built-in BEC).
Resistance: 0.01 Ohm.
Motor Supported: Sensorless Brushless Motor.
Suitable Motor:
Suitable Car: 1/18 on-road sport.
Cooling Fan: Not included.
Size: 31.5mm(L) * 27.5mm(W) * 15mm(H).
Weight: 19g (Without wires)
| SKU | HW81010020 |
| Barcode # | 6938994405102 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |