Hobbywing 86060050 Step down Voltage Regulator for UBEC
or 4 payments of $0.90 with
Info
Description
Hobbywing 86060050 Step down Voltage Regulator for UBEC
With this wire you can drop the voltage by 0,7Volt for your Receiver or Servo.
Simply plug the wire in-between the current connection and done.
Technical Data:
Voltage: minus 0,7V
Wire female: JR / Futaba
Wire male: JR
Description
SpecificationsHobbywing 86060050 Step down Voltage Regulator for UBEC
With this wire you can drop the voltage by 0,7Volt for your Receiver or Servo.
Simply plug the wire in-between the current connection and done.
Technical Data:
Voltage: minus 0,7V
Wire female: JR / Futaba
Wire male: JR
Hobbywing 86060050 Step down Voltage Regulator for UBEC
With this wire you can drop the voltage by 0,7Volt for your Receiver or Servo.
Simply plug the wire in-between the current connection and done.
Technical Data:
Voltage: minus 0,7V
Wire female: JR / Futaba
Wire male: JR
| SKU | HW86060050 |
| Barcode # | 6938994400206 |
| Brand | HOBBYWING |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock